Sytuacja po 15. kolejkach

Za nami pierwsze cztery serie gier wiosennej kampanii. Choć jest dość wcześnie by wróżyć zespołom sukcesy i porażki, to już te kilka spotkań pokazuje kto solidnie przepracował zimę i/lub wzmocnił swoją kadrę, a kto zapadł w przerwie między rundami w letarg.

W dalszym ciągu tabela podzielona jest na 2 grupy. Zespoły z miejsc 1-7 biją się o 2 miejsca premiowane awansem do Klasy A. W tym momencie KS Gliniance brakuje tylko 8 punktów do prowadzącego w tabeli Interu Warszawa. Pozostały 3 drużyny będą miały trudność by wywalczyć choćby 7. lokatę, do której nasza drużyna oraz Orzeł Parysów tracą 9 oczek.

Wiosną niepokonany zostaje zespół GKP Targówek, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższej kolejce ligowej. Zaskakująca jest pozycja w wiosennej tabeli dwóch czołowych jesienią zespołów czyli Interu i Amigosa. Chociaż w początkowej fazie rundy terminarz ich nie rozpieszczał, to jednak jesienią potrafili ugrać więcej w analogicznej liczbie kolejek (patrz tabela niżej). Nasza drużyna wiosną radzi sobie nieco lepiej niż jesienią. Jesienią już po 3 rozegranych meczach mieliśmy straconych 11 bramek. Teraz, po 4 rozegranych spotkaniach straciliśmy ich o 5 mniej. W ofensywie też jest zauważalna poprawa, choć wciąż brakuje punktów zdobywanych w meczach z wyżej notowanymi rywalami.