Podsumowanie od 7 do 9. kolejki

Tęskniliście? My też nie! Bo kto by tęsknił za dodatkową pracą w kieracie!? Od ostatniego wydania żenującego podsumowania kolejki minęły 3 serie gier. Jeśli więc czekacie na długi opis tego co się działo przez ostatnie 3 tygodnie, to się grubo mylicie. Będzie krótko i do dupy!

Radosna wieść się niesie przy ul. Wielowiejskiej. Otóż pierwsza wygrana zespołu PKS II Radość nadeszła i to w jakże wspaniałym stylu. Pomimo, że po 14 minutach gry remisowali z Mazowszem Warszawa 2:2, to zdołali ten mecz wygrać aż 3:9. Dzięki tej wygranej awansowali na 9 miejsce.

Mazowsze Warszawa w ostatnich trzech meczach strzeliło 6 bramek. Niby nieźle, bo my tylko 3, ale za to w dupę dostali 27 batów. To musi boleć!!

Paryski Orzeł po porażce 1:5 z GKP Targówek olał sprawę i nie pojechał do Sulejówka na mecz z Amigosem. Ewidentnie ta przerwa zrobiła im dobrze (albo ktoś im zrobił dobrze w przerwie między meczami), bo w ostatniej kolejce sprawili nie lada niespodziankę remisując z liderującym Interem Warszawa 3:3. Od takiej gry można dostać skrzydeł i to bez redbulla.

Zły chociaż niby toleruje obcokrajowców, wegetarian i innych hipsterów, to jeśli chodzi o podział punktów, to już chęci pójścia na kompromis nie ma. Mogli z nami podzielić się punktami, to położyli się w polu karnym i strzelili nam bramkę na chwilę przed końcem meczu. W ostatnich dwóch meczach raz wygrali i raz przegrali. Po ośmiu rozegranych spotkaniach mają zatem cztery zwycięstwa i cztery porażki. Ot taka ideologia.

Rezerwiści z Legionu po trzech kolejnych wygranych musieli uznać wyższość Burzy Pilawa. Mają podobna do Złego strategię. Albo walą w opór rywala i wygrywają 7:2, albo pierdolą w czapkę i dają się ograć 2:5.

Pilawska Burza raz przybiera na sile a raz tą siłę traci. W trzech ostatnich meczach zanotowali kolejno remis, porażkę i wygraną. Cztery punkty w trzech meczach, to nie najgorszy dorobek, ale zapewne liczyli na więcej.

KS Glinianka w tym samym czasie zgarnęła 6 punktów. Po wygranej na Jednością 2:1 i 2:0 nad Złym przyszła porażka z GKP Targówek 1:2. Na 2 mecze przed końcem mają 3 punkty straty do lidera tabeli.

Inter, GKP i Amigos, to zdecydowani liderzy tych rozgrywek. W zasadzie kolejno odprawiają z kwitkiem kolejnych rywali. Najcięższe mecze jeszcze przed nimi. Inter ma mecz do rozegrania z GKP. Zespół z Targówka ma też przed sobą rywalizację z Amigosami.

Jeśli ktoś liczy na grad bramek w meczach Jedności, to musi się przygotować mentalnie, że na ogół coś takiego nie występuje. Niestety mimo tego Jedność może pochwalić się rekordem trzech kolejnych porażek, w których bilans bramek wynosi 3:8. Co by nie mówić, były to mecze z drużynami z TOP4 tej ligi.

Zapowiedź 10. kolejki:

Sobota 22.10.2016
Zły Warszawa (7)* - GKP Targówek (2), godz. 12:30
Legion II Warszawa (6) - Orzeł Parysów (10), godz. 13:00
Amigos Warszawa (3) - KS Glinianka (4), godz. 15:00

Niedziela 23.10.2016
Inter Warszawa (1) - Jedność Warszawa (8), godz. 14:00
PKS II Radość (9) - Burza Pilawa (5), godz. 15:00

W Sulejówku mamy hit kolejki. Amigos podejmie KS Gliniankę. Jeśli gospodarze wygrają, odskoczą wyraźnie sąsiadowi w tabeli. Każdy inny wynik będzie tylko podkręcał wiosenną walkę o awans do A Klasy. Dość ciekawym spotkaniem powinien być mecz AKS Zły - GKP Targówek. GKP jeszcze w tej rundzie nie grało na sztucznej murawie. Zły wygrał 3 z 4 meczów u siebie i łatwo skóry nie oddadzą.