Szok! Sensacja! Skandal! Te i temu podobne hasła jak co tydzień wpasowują się w klimaty B Klasowych boisk. Niespodziewane wyniki jak rozwód Brada Pitta z Angeliną Jolie. Kontrowersyjne decyzje sędziów jak stylizacje Michała Witkowskiego. Wielcy piłkarze jak cycki Marty Wierzbickiej. To wszystko tydzień w tydzień ma miejsce na stołecznych boiskach.

Dobrze w te klimaty wpisuje się otoczka towarzysząca Złemu Warszawa. Tłumy kibiców jak na przyjęciu weselnym Szulim i Staraka, jakieś fanty do kupienia na stadionie i całkiem dobry doping. Zły ma zagraniczne gwiazdy piłki nożnej. Wizerunkowo Jedność i Złego dzieli przepaść. Sportowo już niekoniecznie, aczkolwiek to AKS zgarnął tego dnia pełną pulę.

Kontrowersji nie zabrakło na stadionie przy ul. Kołowej, gdzie GKP Targówek podejmował Burzę Pilawa. Witkowskim na tym bankiecie został arbiter wyrzucający zawodnika drużyny gości już w pierwszej minucie meczu. Słusznie czy nie, Burza grając w 10 nie dała rady Targówkowi i dostała tęgie lanie.

Legion II Warszawa przeszedł całkiem niezły lifting. Choć zawodnicy utrzymują, że poprawa ich gry wynika ze zmiany diety. Coś jak zmiana rysów twarzy u Sablewskiej. Nie ładnie tak kłamać. Po dość nieoczekiwanej wygranej z AKS-em przyszła kolejna, tym razem już zdecydowana wygrana z PKS-em II Radość.

Bramkarz KS Glinianka w ostatnich meczach puszcza bramki jak glina przepuszcza wodę. 0 goli z Mazowszem, 0 z Orłem Parysów. Robi się kolejny kandydat w walce o awans.

Amigosi jak grają rano, to są mocni jak Aleksander Kwaśniewski w wódżitsu. Kolejna pewna wygrana. Tym razem z Mazowszem aż 6:0. Popołudniowe wizyty w saloonie spowodowały, że w wieczornym spotkaniu przegrali z Interem 1:3 notując pierwszą porażkę w tym sezonie.

Zapowiedź 7. kolejki:

Sobota 01.10.2016 r.
Mazowsze Warszawa (11)* - Inter Warszawa (1), godz. 10:00

Niedziela 02.10.2016 r.
PKS II Radość (10) - Zły Warszawa (7), godz. 10:00
Burza Pilawa (5) - Amigos Warszawa (2), godz. 16:00
Orzeł Parysów (9) - GKP Targówek (3), godz. 16:00
Jedność Warszawa (8) - KS Glinianka (4), godz. 20:00

* w nawiasie aktualna pozycja w tabeli.

Pierwsza czwórka w tej kolejce gra na wyjeździe. Do tej pory na 29 rozegranych spotkań tylko 7 razy goście odnosili zwycięstwo, w tym 2 razy z Mazowszem Warszawa, dodatkowo padły 3 remisy. Czy liderzy przełamią tą słabą statystykę wyjazdowych wygranych? Inter nie powinien mieć problemów z Mazowszem. Zły z Radością również, ale trzeba mieć na uwadze, że Radość u siebie urwała punkty Targówkowi. GKP z kolei traci bramkę w każdym spotkaniu co jest bardzo istotne dla mającego w ostatnim czasie spore problemy ze zdobywaniem goli Orła Parysów. Najtrudniejsze zadanie przed Amigosami, którzy jadą do Pilawy. Zespół Burzy jeszcze nie przegrał w tym sezonie na własnym obiekcie i zapewne tą passę będzie chciał przedłużyć. Dla nas najważniejsze będzie spotkanie pomiędzy Jednością Warszawa a KS Glinianką. Choć oba zespoły dzielą 4 miejsca w tabeli, to różnica punktowa pomiędzy obiema drużynami wynosi tylko 3 punkty. Faworytem tego spotkania będą goście. W korespondencyjnym pojedynku zespół z Glinianki prezentuje się lepiej. Wystarczy przytoczyć wyniki meczów ze wspólnymi rywalami:
Orzeł Parysów | wygrana KS Glinianka 2:0 | wygrana Jedności 1:0
Mazowsze Warszawa | wygrana KS Glinianka 4:0 | wygrana Jedności 2:0
PKS II Radość | wygrana KS Glinianka 8:0 | remis Jedności 3:3
Mecz meczowi nie równy dlatego mocno wierzymy w pełen sukces Czerwonych Byków!!!