Zaczynamy kolejne żenujące podsumowanie kolejki ligowej w naszej grupie Klasy B. Na rozgrzewkę zaczniemy od rebusu. Co ma wspólnego Mazowsze Warszawa z Manchesterem United? Oba zespoły rozdają punkty na lewo i prawo, ba dum tsss.

I od początku wiadomo, że dzisiejsze podsumowanie będzie suche jak murawa w Parysowie.

Tydzień temu wspomnieliśmy, że zespół Mazowsza porzucił na 2 tygodnie treningi strzeleckie. Ichszy Żose Murinjo musiał czytać nasze wypociny, bo w tym tygodniu strzelili aż 4 bramki zespołowi GKP Targówek. Wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt, że dali sobie wklepać 6 bramek. No cóż, nie wiele brakło!

W drugim sobotnim spotkaniu Legion II Warszawa podejmował AKS Zły. Legioniści do tej pory strzelali w każdym meczu bramki, ale w tą sobotę przeszli samych siebie i strzelili aż 3 gole. W ostatnim czasie to gospodarze dostawali minimum 3 bramki w plecy, ale teraz role się odwróciły. Krążą plotki, że centurion Legionu II pogroził występem na arenie przed samym cezarem i stąd taka dobra forma. W każdym razie Legion zgarnia pełną pulę, bo Złemu nie udało się strzelić więcej niż 2 gole w tym meczu.

Tak mało bramek w niedzielę chyba jeszcze nie padło w naszej lidze. Trzy mecze i pięć goli, to wynik jaki przystoi ekstraklasie, a nie b klasie. W pierwszym niedzielnym spotkaniu padły 2 gole. Obie bramki zdobył Inter Warszawa, który pokonał jak dotąd remisującą u siebie drużynę PKS II Radość. W kolejnym meczu Burza Pilawa podejmowała KS Gliniankę. Tu również padły dwie bramki, po jednej dla obu ekip, chociaż to Burza dwukrotnie strzeliła. Niestety trafili też do własnej bramki w doliczonym czasie gry. W ostatnim przenudnym spotkaniu oskubany w poprzedniej kolejce przez Złego Orzeł Parysów przegrał 0:1 z Jednością Warszawa. Tym samym mamy kolejnego Żosę, nie trenującego strzałów na bramkę.

Jak widzicie Państwo nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Ubogo jak w murzyńskiej chacie na Madagaskarze.

Zapowiedź 6. kolejki

Sobota 24.09.2016
Amigos Warszawa (2)* - Mazowsze Warszawa (11), godz. 10:00
Zły Warszawa (8) - Jedność Warszawa (6),  godz. 10:30
GKP Targówek (5) - Burza Pilawa (1), godz. 14:00

Niedziela 25.09.2016
Legion II Warszawa (7) - PKS II Radość (10), godz. 11:00
KS Gliniaka (4) - Orzeł Parysów (9), godz. 16:00

*w nawiasie aktualna pozycja w tabeli

Mecz numer 1 tej kolejki, to starcie pomiędzy GKP Targówek a Burzą Pilawa. Obecnie liderujący zespół z Pilawy przyjeżdża na trudny teren. Gospodarze jeśli chcą liczyć się w walce o awans, nie mogą przegrać tego meczu. W pozostałych meczach mamy raczej wyraźnych faworytów, choć jak pokazała poprzednia kolejka faworyzowany Zły czy Orzeł przegrały swoje spotkania. Nie mamy nic przeciwko kolejnej porażce AKS-u, tym razem z Jednością.