Inter Warszawa miał chyba nosa by zacząć rozgrywki ligowe dwie kolejki później niż pozostałe zespoły. Najlepszym tego przykładem jest Legion II Warszawa, który zaczął od wysokiej wygranej z KS Glinianka 7:1. Potem chłopaków z Legionu złapała zadyszka na dwie kolejki, w których przegrali po 1:3. Dobrze wybiegany Inter pogłębił zadyszkę rywali, bo wygrał 4:1. Niebiesko-czarni wygrali drugie spotkanie, a za tydzień mierzą się z Radością i zapewne przedłużą wspaniałą serię zwycięstw do trzech.

Rozłoszczony AKS po porażce w poprzedniej kolejce z Interem podejmował Orzeł Parysów. Goście tego dnia jak orły nie zagrali i najpewniej nie wrócą do domu "lotem orła". Zły ustrzelił pięciokrotnie orła, oskubując go nie tylko z piór, ale też i z trzech punktów.

O meczu Jedności z Burzą Pilawa dziś można napisać tyle, że przypominała wielki powrót polskiej piłki na salony Ligi Mistrzów. Choć, w odróżnieniu od Legii, zdołała zdobyć 3 bramki, to wspierani przez Zeusa piłkarze Burzy cisnęli w bramkę Jednościowców osiem, piękących dupę jak kebson z Marszałkowskiej, goli.

Prawdziwi kowboje pojedynkowali się w samo południe. Amigosi konsekwentnie wolą się pojedynkować godzinę wcześniej. Przyczyn tego stanu rzeczy nie znamy, ale jedno jest pewne, są to najszybsi rewolwerowcy w b klasie. Już w pierwszej minucie ustrzelili Radość. Potem dołożyli kolejnych siedem celnych strzałów. Biało-zieloni dwukrotnie potrafili trafić w bramkę gospodarzy. Ciężko ranni pekaesiacy aż do dziś nie wypowiedzieli się po meczu.

Piłkarze Mazowsza Warszawa ewidentnie skupili się na poprawie gry defensywnej. W pierwszych dwóch meczach stracili 21 bramek, a w dwóch kolejnych już tylko 6. Jednak całkowicie zapomnieli o ataku, przez co nie zdobyli bramki już od 200 minut!

Zapowiedź 5. kolejki:

Sobota 17.09.2016
Mazowsze Warszawa (11)* - GKP Targówek (6), godz. 10:00
Legion II Warszawa (9) - AKS Zły (5), godz. 14:00

Niedziela 18.09.2016
PKS II Radość (10) - Inter Warszawa (3), godz. 12:00
Burza Pilawa (1) - KS Glinianka (4), godz. 16:00
Orzeł Parysów (8) - Jedność Warszawa (7), godz. 16:30

*w nawiasie miejsce w tabeli

Bez wątpienia najciekawszym meczem będzie niedzielne spotkanie Burzy Pilawa z KS Glinianka. Obie ekipy wygrały w poprzedniej serii gier, ale mimo to faworytem wydają się być zawodnicy drużyny gospodarzy. Jednościowcy jadą do dalekiego Parysowa gdzie będą się mierzyć z miejscowym Orłem. Choć obie ekipy zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, to faworytem spotkania będą gospodarze. Obie drużyny grały z Mazowszem i Burzą. Bilans tych meczów dla Jedności to 3 punkty, 5 bramek zdobytych i 8 straconych. Orzeł w meczach z tymi dwoma zespołami może pochwalić się 3 punktami 16 bramek zdobytych i 6 straconych. Lepsza ofensywa i defensywa po stronie Orła. W pozostałych meczach możemy zaobserwować zdecydowanych, przynajmniej w teorii, faworytów. Chociaż nie jeden faworyt nie tylko w B Klasie dał ciała.