Jednościowa redakcja ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny ironiczny odcinek z cyklu "Podsumowanie kolejki".

Gra piłkarzy Mazowsza Warszawa przypomina życie seksualne Ricky'ego Martina... wszystko w dupę! Po porażce w pierwszej kolejce 1:7 (zweryfikowanej przez WG MZPN jako walkower 0:7), dostali jeszcze większe lanie od drużyny Orła Parysów. Orzeł wygrał to spotkanie aż 14:2 i od razu zyskał lidera klasyfikacji strzelców w tej grupie. W drugim sobotnim meczu AKS Zły podejmował Burzę Pilawa. Zły po złym starcie (porażka 1:5 z Amigosem) liczył na wygraną, z kolei Burza rozgrzmociła w pierwszej kolejce Mazowsze i liczyła na kolejne 3 punkty. Niestety Zły miał dobrą końcówkę meczu i to w Warszawie zostały punkty.

W niedzielę zaczęły się rozgrywki dla GKP Targówek. Po falstarcie w pierwszej serii gier (mecz się nie odbył), podejmowali Legion II (obie ekipy grają na tym samym obiekcie), który rozstrzelał w pierwszej serii gier Gliniankę aż 7:1. I tu również istotna była końcówka. Gospodarze pod koniec meczu zdobyli 2 bramki i jednocześnie 3 punkty. Na koniec hit w Lipowie gdzie KS Glinianka podejmowała PKS II Radość. Goście po remisie w pierwszym meczu mieli chrapkę na 3 punkty. Niestety swoją okazję przespali, a zawodnicy gospodarzy wpakowali im aż 8 goli. W tej kolejce nie grał Inter Warszawa. Z pozostałych wiadomości trawa wciąż jest zielona.

Po dwóch kolejkach tabela jest płaska jak klata Patrycji Kazadi. Ósma Jedność traci dwa punkty do lidera. Raz zespół potrafi przegrać 1:7 by tydzień później wygrać 8:0. Ta liga jest nie do ogarnięcia zdrowym umysłem!!!

Klasyfikacja strzelców po 2. kolejce

6 - Kwiatkowski Kamil (Orzeł)
5 - Wiekiera Marcin (Glinianka)
3 - Ekert Wojciech (Glinianka)
2 - Dobrowolski Denis (Burza), Krzyśpiak Rafał (Burza), Jakubczyk Sławomir (Jedność). Kuleszczyk Kamil (Legion II), Lewandowski Dawid (Legion II), Bobryk Adrian (Legion II), Maruszak Oktawian (Orzeł), Kot Krystian (Orzeł), Żmijewski Krzysztof (Targowek), Shehade Elias (Zły)
1 - Dziedzic Rafał (Amigos), Siemek Tomasz (Amigos), Zegadło Krystian (Amigos), Mazurkiewicz Kamil (Amigos), Drożdż Piotr (Burza), Żak Damian (Burza), Urbaniak Bartosz (Burza), Wereda Paweł (Glinianka), Nowicki Konrad (Jedność), Skrzypecki Piotr (Legion II), Ryczkowski Łukasz (Legion II), Śmigasiewicz Marcin (Mazowsze), Świgost Paweł (Mazowsze), Talarek Mikołaj (Orzeł), Bryłka Szymon (Orzeł). Anczarski Paweł (Orzeł), Anczarski Daniel (Orzeł), Olczyk Kamil (Radość II), Kachniarz Piotr (Radość II), Przewoźny Łukasz (Targowek), Kurowski Michał (Zły)

Zapowiedź 3. kolejki:

Sobota 03.09.2016
Mazowsze Warszawa  - Jedność Warszawa, godz. 10:00
Legion II Warszawa  - Amigos Warszawa, godz. 14:00
PKS II Radość - GKP Targówek, godz. 17:00
Burza Pilawa - Orzeł Parysów, godz. 17:00

Niedziela 04.09.2016
Inter Warszawa - Zły Warszawa, godz. 14:00

Do ciekawszych wydarzeń tej serii gier na pewno należy zaliczyć start Interu w rozgrywkach (o ile przyjdą na mecz). Meczem kolejki powinno być spotkanie pomiędzy Burzą Pilawa a Orłem Parysów. Obie ekipy mierzyły się z Mazowszem i w tym korespondencyjnym pojedynku na razie prowadzi Orzeł. Należy pamiętać, że B Klasowe boisko rządzą się "swoją logiką" i wynik żadnego ze spotkań nie może być z góry znany. Nawet Mazowsza Warszawa.