Ósma Liga Mistrzów wystartowała na dobre! Chociaż nie wszystkim ten start się udał. W sobotę 20.08.2016 r. o godz. 12:00 zmagania w naszej grupie miały rozpocząć ekipy Interu Warszawa i GKP Targówek. No właśnie miały... bo gospodarze nie stawili się na ten mecz!!! Dość niespotykana historia, ale co poradzić. Sprawą zajmie się Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Tego samego dnia zaplanowane były jeszcze 2 spotkania. W pierwszym z nim Legion II Warszawa podejmował KS Gliniankę. Gospodarze pewnie wygrali to spotkanie 7:1, dając gościom strzelić gola dopiero w doliczonym czasie gry. Co za pokaz siły! W ostatnim sobotnim spotkaniu PKS II Radość grał z Jednością Warszawa. Ten mecz miał wszystko co najlepsze w futbolu: dużo bramek, nie wykorzystane okazje, zwroty akcji, czerwoną kartkę i bramkę samobójczą w doliczonym czasie gry. Alfred Hitchock nie napisałby lepszego scenariusza do tego spotkania. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Mecz z rana jak śmietana chcieliby powiedzieć zawodnicy Złego Warszawa, ale niestety tej niedzieli nie smakowała im najlepiej. W Sulejówki grali ze spadkowiczem z Klasy A Amigosem Warszawa i musieli uznać ich wyższość przegrywając 5:1. W spotkaniu zamykającym 1. kolejkę Mazowsze Warszawa podejmowało Burzę Pilawa. Gospodarze okazali się tego dnia bardzo gościnii pozwalając strzelić sobie 5 bramek. Ich uprzejmość tego dnia nie znała granic, wobec tego postanowili dołożyć jeszcze samobója (niezwykłej urody). Ostatecznie ulegli 1:6.

Podsumowując w czterech rozegranych meczach 1. kolejki padło 27 bramek z czego 16 zdobyli goście a 11 gospodarze.

Klasyfikacja strzelców po pierwszej kolejce (brak strzelców w serwisie ŁNP z meczu Mazowsze - Burze):

2 - Kamil Kuleszczyk (Legion II), Dawid Lewandowski (Legion II), Adrian Bobryk (Legion II),Sławomir Jakubczyk (Jedność)

1 - Piotr Skrzypecki (Legion II), Paweł Wereda (Glinianka), Kamil Olczyk (Radość II), Piotr Kachniarz (Radość II), Konrad Nowicki (Jedność), Rafał Dziedzic (Amigos), Tomasz Siemek (Amigos), Patryk Kostyra (Amigos), Krystian Zegadło (Amigos), Kamil Mazurkiewicz (Amigos), Michał Kurowski (Zły)

Bramki samobójcze:

1- Piotr Szyperek (Jedność)

Pary 2. kolejki

Sobota 27.08.2016 r.