Podsumowanie okresu przygotowawczego

Zima za nami. Od ostatniego meczu ligowego minęło ponad 140 długich dni. Jednościowcy rozpoczęli przygotowania już 13 stycznia. Do końca lutego spotykali się regularnie pod balonem przy ul. Sarabandy pracując głównie nad szybkością oraz atakowaniem indywidualnym, jednocześnie kształtując wytrzymałość w małych grach.

Od marca zajęcia przeniesione zostały "pod chmurkę". Tradycyjnie na boiska przy strumykowej i chełmskiej. W ramach przygotowań zespół rozegrał cztery mecze kontrolne. W pierwszym z nich Jedność podjęła na Wembley zespół Iglicy Warszawa (zespół niezrzeszony w MZPN, złożony z zawodników głównie urodzonych w 1999 r.). W tym starciu lepsza okazała się młodzież Iglicy, która wygrała 4:7. W drugim spotkaniu, rozegranym 4 dni później, Jednościowcy zremisowali z zespołem KS Blizne 1:1. W dwóch poprzednich meczach pomiędzy tymi zespołami dwukrotnie lepsi byli zawodnicy KS Blizne.

Fot. Futbol na tak.

W trzecim meczu sparingowym Jedność zagrała z ostatnim zespołem grupy 1 stołecznej B Klasy, Farmacją Tarchomin. Mimo straconej już w 6 minucie bramki po rzucie karnym czerwono-czarni podnieśli się i wygrali spotkanie 8:1. Najtrudniejszy rywal został na koniec.

Na tydzień przed startem rundy wiosennej w Pruszkowie na bocznym boisku Znicza doszło do meczu z trzecim zespołem grupy 4 Piastem II Piastów. W meczu rozegranym przy rzęsistym deszczu nasi zawodnicy okazali się lepsi o jedną bramkę wygrywając 2:1. Warto dodać, że w ostatnim spotkaniu nasza drużyna grała bez nominalnego bramkarza.

W najbliższą sobotę 25 marca podejmiemy na Wembley zespół PKS-u II Radość. Liczymy na pierwszą wygraną w roli gospodarza!!!