Nawet najstarsi górale z Chicago nie byli w stanie przewidzieć po pogodzie, że Jedność Warszawa po dwóch rozegranych meczach będzie liderem tabeli B Klasy przez całe 4 godziny. Mało tego, chicagowscy górale byli mniej więcej tak samo zaskoczeni tym faktem jak piłkarze Mazowsza Warszawa, że będą zmuszeni grać atakiem pozycyjnym. Nie wyszło im to jednak na dobre, bo mecz z Jednością był pierwszym, w którym nie zdobyli bramki! Ową bezradność w zdobywaniu goli w imieniu gościu chciał przełamać Wojtek Kodłubański, ale Tomek Blicharski zdecydował, że swojaki w dwóch meczach pod rząd, to zbyt dużo dla jego psychiki. Mazowsze - Jedność 0:2.

Czterogodzinne liderowanie Jedność "zawdzięcza" piłkarzom Amigosa Warszawa, który rozprawili się z Legionem II Warszawa. Póki co zanosi się na to, że Legion grając przy ul. Kołowej przegrywa 1:3. Głęboko żałujemy, że zagramy u nich dopiero wiosną. Legion II - Amigos 1:3.

Burza strzela, Burza gromi, Burzy każdy się już boi, czyli pewna wygrana Burzy Pilawa w derbowym starciu z Orłem Parysów. Przed tygodniem pisaliśmy, że w korespondencyjnym pojedynku faworytami byli piłkarze Orła i to oni jako pierwsi zdobyli bramkę. Z biegiem czasu Burza nabrała na sile i zdołała ugrać pełną pulę. Burza - Orzeł 4:2.

Na stadionie przy ul. Wielowiejskiej, tak jak i przy ul. Kołowej, mamy już chyba do czynienia z serią. Drugi mecz PKS II Radość w roli gospodarza i drugi raz wyrównują tuż przed samym końcem spotkania. Zawodnicy biało-zielonych szanują nerwy swoich kibiców niczym polscy szczypiorniści z tą różnicą, że szczypiorniści wygrywają mecze. PKS II - GKP 3:3.

W niedzielę stała się rzecz niesłychana. Inter Warszawa wznowił sezon!!! Po przełożonych dwóch pierwszych kolejkach, zawodnicy Interu wybieli na sztucznie malachitową murawę Praskiego Wembley by zmierzyć się z AKS Zły. A Zły wcale źle nie grał. Obie ekipy zagrały taki futbol, że powinny zostać natychmiast usunięte z B Klasy. Zwłaszcza AKS. Nikt w B Klasie krótkimi podaniami do obrony i rozprowadzeniem piłki w boczne sektory boiska!!! Tu się piłkę wypierdala w aut. A na Wembley najlepiej w kanałek!!! Inter - Zły 3:2.

Zapowiedź 4. kolejki

Sobota 10.09.2016
Inter Warszawa - Legion II Warszawa, godz. 18:00
Zły Warszawa - Orzeł Parysów, godz. 18:30
Jedność Warszawa - Burza Pilawa, godz. 20:00

Niedziela 11.09.2016
Amigos Warszawa - PKS II Radość, godz. 11:00
KS Glinianka - Mazowsze Warszawa, godz. 16:30

W najciekawszym meczu kolejki będzie starcie Jedności z Burzą czyli drużyn z miejsca czwartego i pierwszego. Oba zespoły grały już z Mazowszem Warszawa. Jedność pokonała Mazowszan 2:0, a Burza 7:1, co stawia ekipę gości w roli faworyta tego spotkania. Warto też obejrzeć dwa pojedynki sąsiadów z tabeli. Szósty Inter podejmie u siebie piąty Legion II, a ósmy Zły grać będzie z siódmym Orłem. W niedzielnych spotkaniach gospodarze powinni zgarnąć pełną pulę.